RFPplus.cz

Pojištění

V současné době je v České republice poměr životního a neživotního pojištění třetina ku dvěma třetinám. V Evropské Unii je tomu však přesně naopak. Je tak nutné si uvědomit, že zdraví je nejdůležitějším aktivem člověka a není to naopak preferované zajištění majetku.

Životní a úrazové pojištění je jedním z nejdůležitějších, ale také nejtěžších bodů rodinného finančního poradenství a je mu třeba věnovat velkou pozornost. V této oblasti se tak dělá velká spousta chyb, a to hlavně díky nezodpovědnosti při zajišťování životních rizik, ale také díky nepochopení hlavní funkce životního pojištění. Důležité je v této oblasti také rozlišovat mezi výhodami a nevýhodami jednotlivých druhů životního pojištění a s tím souvisejícími hlavními funkcemi jednotlivých produktů.

V oblasti životního a úrazového pojištění si lze vybírat z celé řady pojistných rizik, která mohou omezit různé finanční cíle a také výdělečnou schopnost pojištěného nebo jeho blízkých. Důležité je také věnovat pozornost vedlejší funkci životního pojištění, a to funkci rezervotvorné a také daňovým výhodám jak pro zaměstnance, tak pro jejich zaměstnavatele.

Vedle zajištění života a úrazu je nezbytné také zajistit majetek, jehož zajištění představuje velmi důležitou oblast, a to nejen zejména pojištění nemovitostí a automobilů, ale důležité je také zajištění odpovědnosti za škody a pojištění právní ochrany, které mohou spolu s fyzickou ztrátou majetku způsobit finanční problémy a omezení plánů do budoucna.

Nejdůležitější je však počítat s tím, že nastavení kombinace finančních produktů je práce pro odborníka – poraďte se tedy s rodinným finančním poradcem a využijte individuálních výhod jednotlivých finančních produktů pro zajištění různých životních situací a také jednotlivých životních fází.

Další oblasti a finanční produkty

Spoření, investice, penze

Úvěry a hypotéky

Ostatní produkty

©Ing. Martin SVOBODA 2008-2023
Poslední aktualizace: 2.1.2023